Bejelentkezés

Keresés a fórumban

Kulcsszó
Telepítés (rendszer, szoftver)

TÉMA: Az UPU programozási nyelv

Az UPU programozási nyelv 2017 okt. 18 00:57 #2265

• FossilCodger
  • FossilCodger profilkép
  • Nem elérhető
  • Arany fokozatú fórumozó
  • Köszönetek: 6
Na megírtam a doksit az interfészekről. Persze, maradt még rengeteg dolgom... Ahogy a költő mondja (az a költő, akit szerénységem tilt megnevezni):

—Jaj, ki tudja mennyi baj van,
míg minden kód helyrepottyan,
Ötletem míg mind beérik,
S le is programozom végig...

Programming is like using toilets; you can't say you are done until paperwork's finished!
Utolsó szerkesztés: 2017 okt. 18 00:58 Írta: FossilCodger.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az UPU programozási nyelv 2017 dec. 02 14:55 #2269

• FossilCodger
  • FossilCodger profilkép
  • Nem elérhető
  • Arany fokozatú fórumozó
  • Köszönetek: 6
Na csak közlöm, újraírtam a „virtuális heap”-ommal kapcsolatos funkciókat. Nem mintha a régi változat rossz lett volna, de így sokkal jobb, és még a kód is áttekinthetőbb. Végül egész emberbarát lett. Van még realloc() is, ami megőrzi a korábbi tartalmat, hehehe... Természetesen van garbage collection is, azaz a már nem használt elemek által képzett lyukak összegyűjthetőek egyetlen nagy üres tömbbe, ami újra kiosztható, s ez egyáltalán nem zavarja a még használatban levő kiosztott elemek kezelését! Szóval, leprogramoztam egy egész heapkezelő rendszert, „virtuálisan”, azaz bármely stringemet használhatom így. Sőt ami stringet így elhelyezek a heapomba, azt is használhatom kisebb al-heapnak, és így tovább! Rém luxus érzés!

Programming is like using toilets; you can't say you are done until paperwork's finished!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Oldalmegjelenítési idő: 0.065 másodperc